Корисна інформація


Що потрібно знати про антибіотики?


Антибіотики – найпоширеніший в клінічній практиці клас медпрепаратів для боротьби з мікроорганізмами. Кожні 10 хвилин в світі використовується 2 тони антибіотиків. Часто це відбувається не контрольовано без рецепта, без лікарського призначення. Це призводить до того, що мікроби не знищуються, а пристосовуються до антибіотиків. В них відбуваються мутації і вони стають нечутливими до діі антибіотика, тобто виникає резистентність. Підвищенню резистентності сприяє і надмірне використання антибіотиків в сільському господарстві.

В усьому світі резистентність до протимікробних препаратів приводить до більше 700 тис. випадків щорічно і ця проблема швидко поширюється. Згідно підрахункам до 2050 року очікується приблизно 10 млн. смертей, пов’язаних з резистентністю бактерій до антибіотиків.

Результати проведеної експертизи летальних випадків серед дітей показали, що в 68 % випадків причиною смерті стало нераціональне використання антибіотиків, неадекватність режимів і дозування препаратів.

Для того, щоб подолати антибіотикорезистентність необхідно:

- проводити профілактику інфекцій. Це здоровий спосіб життя – відмова від тютюнопаління, раціональне харчування, заняття спортом, загартування організму;

- використовувати антибіотики тільки за показаннями лікаря за раціональними схемами лікування, враховуючи наявність антибіотикорезистентності у конкретної людини;

- модифікація антибактеріальних препаратів з урахуванням чутливості до них.

Тільки ефективна діагностика і лікування захворювань згідно до медичних протоколів, де визначається вид антибіотика, його дозування, тривалість курсу призначення, чутливість до збудника інфекції, побічні діі, а також використання модифікованих антибіотиків – правильний шлях до якісного лікування та збереження генофонду людства.

Голод В.О., Лікар - терапевт вищої кваліфікаційної категорії КНП РОП «Астра» ЧМРІнтернет-приймальня

Будь-ласка, залиште своє повідомлення та контактні дані для відповіді у формі нижче

Надіслати