Корисна інформація
24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом


Поліомієліт – це гостре висококонтагіозне інфекційне захворювання, яке викликається вірусом, поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, заражену їжу та воду.


Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина - і дитина, і дорослий. Але найбільш вразливі до вірусу поліомієліту діти у віці до 5 років. Вірус поліомієліту вражає рухові ядра передніх рогів спинного мозку, тому для цієї хвороби характерно виникнення важких паралічів. У випадках паралітичного поліомієліту в більшості хворих залишаються рухові дефекти різного ступеня тяжкості, це призводить до інвалідності. Відсутні ліки, які діють безпосередньо на вірус поліомієліту. Перебіг хвороби буває різним: є безсимптомні форми, бувають грипоподібні симптоми упродовж кількох днів. Але під час такого перебігу вірус поліомієліту активно розповсюджується та стає небезпечним для оточення інфікованої людини. Найбільш важкими є паралітичні форми, особливо при ураженні дихальних м'язів. При одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється.


Поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти, зробивши щеплення. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти від 6 місяців до п'яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя. Вакцинація - єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.Лікар дитячий невролог,
Корецька Т.В.

Інтернет-приймальня

Будь-ласка, залиште своє повідомлення та контактні дані для відповіді у формі нижче

Надіслати