Корисна інформація
Обережно, спека!


Поради хворим серцево-судинними захворюваннями у спекотну пору року.


Спека, що зараз панує в країні, може негативно вплинути на самопочуття навіть у здорових людей. Для осіб, які вже мають серцево-судинні захворювання, вона особливо небезпечна. Під впливом спеки зростає ризик розвитку серцево-судинних ускладнень у людей, які мають гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, порушення ритму, перенесли інфаркт міокарда, інсульт. Вплив спеки — це додаткове навантаження на організм, на серце та судини в першу чергу. Тому дуже важливо дотримуватись кількох нескладних правил, щоб мінімізувати це навантаження, та ризик серцево-судинних ускладнень.


Практично всі хворі на гіпертонічу хворобу та ішемічну хворобу серця мають призначення лікаря щодо необхідності регулярного, щоденного, постійного прийому ліків:в жодному разі не відміняйте самі собі ліки, не пропускайте прийом призначених вам препаратів!Перевірьте, як правільно зберігати ваші ліки: якщо температура у приміщенні перевищує рекомендовану для зберігання, можливо ліпше зберігати їх у холодильнику.


Регулярно контролюйте артеріальний тиск, та, якщо помітите які-небудь його коливання (зниження чим підвищення), зверніться до лікаря. Якщо влітку ви переїзжаєте на дачу, не забудьте взяти з собою призначені вам ліки у кількості, достатній на термін вашого перебування поза домівкою та апарат для вимірювання артеріального тиску: ваша хвороба не лишається вдома, а їде , на жаль, разом з вами- тому не дайте їй можливості загостритись. У деяких випадках (за станом здоров'я, наприклад, при постійно підвищеному тиску) їхати в інше місце небажано, а іноді просто небезпечно- проконсультуйтесь з лікарем.

Плануйте ваш час таким чином, щоб необхідні пересування до крамниць, ринків по продукти і т. п., по можливості, були у ранкові та вечірні години, коли не дуже спекотно; не виходьте на спеку, якщо це не є вкрай необхідним.


Їжа має бути такою, що легко перетворюєтся, вживайте овочі та фрукти.Для серця та судин особливо корисні абрикоси та яблука( багаті на калій), суниці та чорна смородина ( багаті на вітамін С). Пийте достатню кількість рідини, не припускаючи спраги ( краще вживати воду кімнатної температури, солодкі напої можуть підсилювати спрагу)- під час спеки організм швидко втрачає вологу: потовиділення -одна з захисних реакцій організма, скерованих на його “самоохолодження”, але не зловживайте: при серцевій недостатності, наприклад, надлишок рідини може завдати шкоди.


Провітрюйте приміщення, краще в ранковий та вечірній час, коли прохолодно, робіть вологе прибирання. По можливості корисно застосовувати досвід країн зі спекотним кліматом по облаштуванню приміщень, наприклад, Ізраілю, де є обов'язковим оздоблення системами кондиціонування, наявність сонцезахисних жалюзі.


Кілька разів на день ополіскуйте руки та обличчя прохолодною водою.


Носіть легкий одяг з натуральних тканин (бавовна, льон).


Якщо не можна уникнути виходу на спеку- обирайте зручне взуття, легкий та не дуже відкритий одяг, покрийте голову легким головним убором. Візьміть з собою воду. При появі ознак навіть легкого недомогання терміново перейдіть у тінь, у прохолодне місце, сядьте на лавку, (використовуйте що є поблизу), випийте води, відпочиньте, змочить водою обличчя та руки.


Не перевтомлюйтесь-спека сама по собі є випробуванням для організму.
Лікар-кардіолог
Купріянова Л. В.

Інтернет-приймальня

Будь-ласка, залиште своє повідомлення та контактні дані для відповіді у формі нижче

Надіслати