Дитяче психоневрологічне відділення

Дитяче психоневрологічне відділення

Реабілітація дітей з неврологічною та ортопедо-травматологічною патологією проводиться в дитячому психо-неврологічному відділенні – це відділення денного перебування на 40 пацієнтів в день, призначене для проведення спеціалізованої допомоги дітям з органічним ураженням нервової системи з порушенням психіки, які потребують комплексної реабілітації за відсутності показань до цілодобового лікарського нагляду.

Відділення працює за моделлю медико-соціальної реабілітації „Тандем – партнерство”, „Дитина – сім’я – фахівець”, керується в своїй діяльності законами України в галузі охорони здоров’я, постановами КМУ, наказами МОЗ, департаментів ОЗ Черкаських обласної та міської держадміністрацій, клінічними настановами та протоколами лікування та ін..

Тандем забезпечується співпрацею таких фахівців, як:

 • лікар невролог дитячий;
 • лікар ЛФК;
 • лікар ортопед-травматолог дитячий;
 • лікар педіатр;
 • логопед;
 • психолог;
 • вихователь;
 • медичні сестри з масажу та ЛФК.

Відповідно до уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Церебральний параліч та інші ураження головного мозку, які супроводжуються руховими порушеннями», у відділенні проводиться:

 1. Обстеження
  1. Обстеження неврологічного статусу.
  2. Оцінка загального функціонального рівня рухового розвитку за шкалою великих моторних функцій.
  3. Оцінка м’язового тонусу за шкалою Ашворса.
  4. Оцінка навичок комунікації, психологічного розвитку та психічних функцій дитини.
  5. Виявлення сомато-сенсорних порушень, інтелектуальних та мовленевих порушень, вчасне проведення їх корекції.
  6. Оцінка ортопедичних ускладнень у вигляді формування контрактур, деформації суглобів, звихів та підзвихів кульшових суглобів.
 2. Реабілітаційні заходи
  1. Авторські комплексні інтегральні моделі реабілітації: метод динамічної пропріоцептивної корекції, який заснований на формуванні нового моторного стереотипу шляхом впливу на функціональну систему антигравітації з допомогою лікувальних костюмів «Гравістат».
  2. Кінезотерапія: комплекси ЛФК з використанням багатофункціонального обладнання, ЛФК по Качесову В.А. в лікуванні гіперкінетичних форм ДЦП, кінезотерапія за методом В.І. Казявкіна, кінезотерапія по Джоан Аткінс, рухова терапія, індукована обмеженням, та ін.
 3. Фізіотерапія: електроміостимуляція, інформаційно-хвильова терапія, спелеотерапія, магнітотерапія, електрофорез, різноманітні лікувальні ванни, заняття в плавальному басейні та ін.
 4. Ортопедична корекція: етапне гіпсування, виготовлення ортопедичних укладок, ортезування, контроль з метою профілактики вторинних деформацій суглобів та хребта у дітей, рекомендації по догляду дітей з цілодобовим контролем положення тіла та кінцівок, визначення показань та направлення на хірургічне лікування.
 5. Медикаментозне лікування за показаннями: антиепілептичні препарати, дегідратанти, центральні міорелаксанти, лікар дитячий невролог дає рекомендації щодо введення препаратів ботулотоксину та скерування до дитячої обласної лікарні з метою безкоштовного їх введення.

Дитяче психоневрологічне відділення

Соціально-педагогічна реабілітація:

 • Психологічна
 • Логопедична
 • Педагогічна

Дитяче психоневрологічне відділення

У 2018 році відділення отримало сучасне реабілітаційне обладнання:

 • Універсальна кабіна для підвісної терапії — розвантажувальна система «Павук», призначена для проведення кінезотерапії, конструкція надає можливість застосування повної міри виконання лікувальних вправ і всіх варіантів підвішування, включаючи вертикалізацію і навчання ходьбі;
 • Тренажер для педалювання «Мотомед»
 • Корекційно-розвиваючий комплекс «Тімоко» - ігрова компьютерна технологія для тренування рухів рук та координації цих рухів.

Дитяче психоневрологічне відділення
Інтернет-приймальня

Будь-ласка, залиште своє повідомлення та контактні дані для відповіді у формі нижче

Надіслати